Ничевски: Душата на народот е во културата, а таа е во сериозна криза. Немаме финансиски средства, немаме простор, ниту потребен…
Буџетскииот колач на Општина Гевгелија наменет за културата за 2018 година тежи четири милиони денари наменет за активностите на 54…
 Министерството за култура започнува акција за заштита и заживување на Скопскиот аквадукт, објект заштитен како културно наследство
Во Македонија близу 8.500 заболени, а во Гевгелија само 36 заклучно со февруарскиот изваштај на Центарот за јавно здравје
Од сите случајни наследни сличности само четири особини се директно наследени од татковците, а за тоа се пресудни гените
Стручњаците велат дека разговорот помага на умот да се фокусира на задачата што ја извршува во моментот, а да ги…
Родено е здраво женско бебе од мајката Маја Атанасовска
Видео: Како да направите декорации на празничните колачи за новогодишните и божиќни празници
Градинката „Детска радост“ во Гевгелија денеска е домаќин на големиот хуманитарен проект „Собираме и ре-креираме со Бимилк“
Страница 13 од 31

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.