Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Четворица дијагностицирани во Центарот за јавно здравје Велес, ПЕ Гевгелија како позитивни од Ковид-19, од кои првите двајца регистрирани на…
Корона извештај - уште еден позитивен во Гевгелија Featured
Денешниот корона Извештај на ИЈЗ за изминатите 24 часа регистрира 162 новозаразени од коронавирусот, од 778 изведени тестирања.За жал 111…
Според последниот извештај на Институтот за јавно здравје бројот на новозаболени со вирусот корона, во последните 24 часа, изнесува 196…
Трката за да се најде вакцина против коронавирус влегува во третата фаза на клинички испитувања и конечно се знае кога…
Докторот специјалист епидемиолог Жарко Караџоски, претседател на комисијата за заразни болести која е стручно тело за советување на министерот за…
Познатиот и светски признат невролог, специјалист по невропсихијатрија и епилептологија, д-р Методи Чепреганов денеска се осврна на животот во време…
После еден месец живот без корона во својот атар, Гевгелија ги доби новите два случаи на корна заболени, јавува „Алсат-М“.…
Денешниот корона биланс го испиша најголемиот број на новозаболени, 120 лица позитивни на Ковид-19 од направени 953 тестирања. Повеќе од…
Во 98 ден од корона епидемијата во државата, вирусот во последните 24 часа ги испишува своите рекорди во РСМ со…
Страница 3 од 45

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.