Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
За Мобилната/Монтажна Галерија, проект на САС, како нова димензија на јавниот простор вечерва врачено врвно признание од областа на архитектурата
Местото на жената во општеството денес ќе биде дискусионото сиже на читачката група која со исчитување на „Ленка“ од Кочо…
Секој млад човек наишол пред предизвикот како да ја врзе машката вратоврска
Жените подалеку од автомобилски гасови, скара, полиуретанска пена, ткаенини отпорни на дамки
Со изведна на претстсвата „Еци, пеци, Лец“ синоќа во Културниот центар „Феникс“ свечено е отворен новиот сатиричен театар „Сатир“
Генијалниот македонскиот маестро, се појави во Royal Philharmonic Hall 13 пати од неговото прво надежно деби што се одржа пред…
Нов сатиричен театар „Сатир“ и нововостановена награда за сатира „Македонски сатир“ во организација на Културниот Центар „Феникс“
Првата изложба во просторот на Мобилна/Монтажна Галерија на CAC
Нозете и бедрата се заштитен знак за Џенифер Лопез кои таа секогаш со внимание ги негува
Страница 32 од 36

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.