Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Добрата вест за негативниот втор корона тест на четиричленото гевгелиско семејство заболено од 29 март годинава, веќе два часа ја…
Расте бројот на излечени од корона - стапката на оздравени е 25,4% Featured
Највисока стапка на излечени од корона бележи денеска Македонија со 337 оздравени пациенти од вкупно 1.326 случаи евидентирани во изминатите…
Расте бројот на излекуваните од ковид-19, гевгелиското семејство на два теста е негативно на корона Featured
Состојбата во државата со коронавирусот денеска превагнува на страната на излечените (24 новоизлечени и тоа лекувани во домашни услови, без…
Најновите податоци од Министерството за здравство за состојбата со корона во државата покажуваат тренд на зголемување на бројот на излечените:…
Расте бројот на оздравени од Ковид-19 Featured
Во државата досега се излечени 121 заболени од корона вирусот и со тоа процентот на излечените лица од ковид-19 од…
Докторот гастроентеролог д-р Иво Бошкоски кој работи во поликлиниката „Агусто Џемели“ во Рим Италија за емисијата 360 степени на Алсат-М…
Според насоките на Министерството за здравство, за време на полицискиот час ќе бидат на располагање услугите на аптеките од подрачјето…
Се оздравува од корона Featured
Во државата заклучно со денешниот ден има 44 излекувани пациенти од Ковид-19, од вкупно регистрираните 854 позитивни на корона вирусот.…
Изминува 47 ден од корна кризата во државата, а билансот на заразени до денеска изнесува 828 случаи, од кои 68…
Страница 5 од 45

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.