Топ Новости
Хуманоста, не значи само дарување, туку и да направите некого среќни, да му предизвикате радост, да му ја вратите насмевката.…
Македонското глумиште со комеморација за Беличанец Featured
Колегите актери со солзи се сеќаваат на својата пријателка и сценска партнерка - од денешната комеморативна седница во Домот на…
Недостаток на здравствен специјалистички кадар е обележје на годината во Општа Болница Гевгелија
Лесни секојдневни три постапки ќе ве закрепнат и повратат желбата за активност и уживање во радостите на животот
Честа пролетна намирница на домашните пазари е младото лукче. Освен што е вкусен, ароматичен и незаменлив во многу јадења, младиот…
Фото: Урбана уметничка акција на ЦСУ-Скопје за збогатување на амбиентално пејсажните вредности на малите места и општини во Македонија
Тексас фустан за стилски пролетни денови
„Некој бил тука“ од Николина Андова- Шопова, е избран за „Роман на годината“ за 2018
Солидарен протест на приватните доктори од Гевгелија Featured
Mатични доктори од приватното здравство во Гевгелија денеска се солидаризираа со состојбата на својата колешка д-р Виолета Петковска од Виница…
Страница 6 од 34

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.