Топ Новости
Sit Down Comedy „Училница” со гевгелискиот комичар Дејан Малзарков!
Македонската театарска и филмска легенда Љупка Џундева денеска почина на 84 годишна возраст
ВИДЕО: Седум лесни начини како да го трансформирате тестото во украсна форма
На меѓународниот фестивал за танц и уметност „Утринска ѕвезда“ што се одржа виќендов во Албена, Бугарја, гевгелиското драмско студио „Дон…
Роден во Струмица 14 декември 1943 – 25 ноември 2018 година
На Цаци (28 г.) и' е потребен итен третман во Хјустон Тексас, по изведената втора операција против агресивниот тумор на…
Рецептот се подготвува само за 10-на до 15 минути, превкусен е и е одлично мезе или предјадење
Приватните лекари од Гевгелија, Богданци и Дојран со барања пред ФЗОМ Featured
Протсено собирање на 20-тина лекари од приватните здравствени установи пред Фондот за здравствено осигурување на РМ поради незадоволство од предлог…
Со гостување на претставата од Велешкиот театар утревечер завршуваат 7-мо ноемвриските одбележувања во Гевгелија
Страница 7 од 31

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.