Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Владата на РСМ, во рамки на 36-тата седница, донесе Уредба со законска сила за примена на Законот за здравствено осигурување…
Според податоците од Центарот за јавно здравје во Гевгелија, досега во општината извршени се 55 тестови за корона на пациенти…
Од Министерството за здравство известуваат дека денешната бројка на ново заболени од корона вирусот изнесува 46, со што вкупната бројка…
Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес конференција објави дека во 25 ново дијагностицираните заболени со Ковид-19 во државата…
Пунктот за корона-тест во Гевгелија работи само со упат од матичен лекар Featured
Согласно мерките за одржување на јавното здравје и спречувањето на ширењето на вирусот корона во државата на мобилно ниво се…
Поранешното Кожно одделение при Општата Болница во Гевгелија од денеска профункционира како новоотворен ПУНКТ за земање брисеви од граѓани кои…
Деновиве јавноста имаше можност да слушне излагања на врвни доктори кои не се епидемиолози или инфектолози, а кои им препорачуваа…
Ако имате симптоми типични за коронавирусот, како што се сува кашлица, висока температура, треска или отежнато дишење, јавете се по…
Кривата на заболување од корона во државата е во благ пораст. Денеска од само 8,8% за разлика од вчера кога…
Страница 7 од 45

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.