Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
Приватните лекари и фармацевти од југот со едночасовен протест пред ФЗОМ ПЕ Гевгелија Featured
Приватните матични лекари од Гевгелија, Богданци, Дојран и Валандово, сите членки на Здружението на приватните лекари на Македонија денеска со…
Плодот од виновата лоза- грозјето, познат и одгледуван и во нашите краеви, е стара билка која поради своите лековити и…
Со одлука на Советот на општина Гевгелија за одвојување средства за талентирани студенти по медицина од тековната студуска година 2019/2020…
Од вечерва, со отварање на колективната изложба „Арт резиденција Папрадиште“, а потоа прикажувањето на пет кратки филмови од т.н. „Летно…
Истражувачи успеале да „прелажат“ клетки од рак на дојка да се претворат во масни клетки, со што се спречило нивното…
Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска ги посети првите лица кои излегоа од ЈУ Завод за рехабилитација „Бања…
Портокалова фаза - Препораки Featured
Комисијата за следење на ефектите од високите температури при Министерството за здравство излезе со препораки до населението какви мерки да…
Од денеска низ аптеките во Гевгелија, Дојран и туристичките места Охрид, Струга и Ресен започнува да се реализира постапката за…
Евровизискиот претставник на Босна и Херцеговина за 2006 и балканска музичка ѕвезда со децениски стаж на сцената Хари Мата Хари…
Страница 8 од 39

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.