Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
Новиот Закон за социјала донесе нова надеж и поголема социјална помош за семејството Рујковски од Миравци. Двајцата невработени родители на…
Севница е родното место на Меланија Трамп, првата дама на САД. Горди поради својата најпозната сограѓанка тие деновиве и' поставија…
Дињата како плод е присутен на нашите трпези летото. И со право, бидејќи овој плод има многу вода, помага за…
Десетдневната летна ликовна работилница за деца која се изведуваше деновиве во просториите на Пионерскиот дом во Гевгелија утре финишира со…
Природно зацелување на срцето со помош на фластер кој се „зашива“ на оштетениот дел на срцето е новото научно откритие…
Гевгелија денеска го слави својот патрон Спасовден. Според општинската програма за одбележување на Спасовден, вечерва во 20 часпт на централниот…
Гевгелискиот ансамбл „Бојмија“ во Тумбарк, Полска Featured
Детската и младинската група на гевгелискиот ансамбл „Бојмија“ од Гевгелија викендов оствари меѓународно гостување во градот Тумбарк, во Полска. Гостувањето…
Ансамблот „Македонија“ што работи во состав на Универзитет „Гоце Делчев“ од Штип, вечерва гостува со целовечерен концерт во Гевгелија. Поводот…
Театарската претстава „Синиот портокал“ од авторот Џо Пенхол, а во режија на Александар Ивановски, утревечер гостува во Гевгелија со актерскиот…
Страница 9 од 39

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.