По 10 месечни залагања, преговори, три протести, гевгелиските матични лекари може да кажат дека фелата се изборила за дел од…
Гевгелискиот писател, поет, сценарист Стефан Марковски стана носител на уште една меѓународна награда - станува збор за интернационалната награда за…
Природниот баланс на нашиот организам треба некогаш да го поттикнеме и со патувања, но сепак тоа е благопријатно и лековито…
Фотографката Xiao Yang деновиве направи едно интересно урбано истражување во нашата земја и тоа го прикажа на своите фотографии кои…
Министерот за здравство Венко Филипче синоќа пријатно ги изненади гевгеличани со најавата за проширување на позитивната листа за лекови на…
Здружението на пензионери-Гевгелија ја поздравија мерката за укинување на квотите за лекови на рецепт во аптеките низ целата држава. Тие…
Пуштено во употреба новоизграденото Акутно одделение на ЈЗУ „Психијатриска Болница“ Негорци Featured
По шестмесечни изведбени работи, од кои три месечен застој поради зимските услови, денеска на свечен начин во присуство на Министерот…
Филипче: Бесплатни ортопедски помагала, а од година и бесплатна терапија за сите заболени од карцином Featured
По три жени дневно заболуваат од рак на дојка во Македонија. Бројот на заболени за последните 10 години е двојно…
Со одлука на Владата од август годинава вакцинацијата на ризичните групи граѓани е бесплатна. Тоа денеска го потврдуваат од Институтот…
Страница 10 од 42

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.