Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Донација од Министерството за здравство за Општа Болница Гевгелија Featured
Донација од 40 болнички кревети на тркалца доделени се од Министерството за здравство на Општа Болница Гевгелија.Првата пратка од 20…
Министерството за здравство информира дека неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 29 јуни до 5 јули…
Гевгелија на корона мапата на МК со двајца ново излечени пациени Featured
Институтот за јавно здравје денеска објави податоци за 147 нови случаи на ковид-19, во изминатите 24 часа на ниво на…
Нови два случаи со корона во Гевгелија Featured
Институтот за јавно здравје објави дека во последните 24 часа во земјата има регистрирано 173 новозаболени од ковид-19. Меѓу новозаболените…
ИЈЗ регистрира 80 оздравени, еден е од Гевгелија Featured
Од Институтот за јавно здравје известуваат дека во изминатите 24 часа регистрирани се 80 оздравени во државата од кои еден…
Министерот Филипче во посета на Општа Болница Гевгелија Featured
Организацијата, екипираноста, опременоста и соработката со јавните здравствени институции на сите нивоа во справувањето со корона предизвикот беше денешниот повод…
Двајца ново оздравени од ковид-19 во Гевгелија Featured
Во Гевгелија од 6 активни корона позитивни пациенти, во вториот јунски бран на епидемијата, кој започна од 5.06. па до…
Кратко видео од кое со окото на камерата (без грижа да се разболите па да видите) се гледат сите реновирани,…
Гевгелија го доби шестиот позитивен на корона Featured
Денешниот корона биланс во државата донесе нови 118 заболени со ковид 19, на извршени 1.363 тестирања во изминатите 24 часа,…
Страница 1 од 44

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.