Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44
Гевгелија денеска со 15 оздравени од ковид-19 и 6 новозаразени со корона Featured
Гевгелија денеска со максимален број на дневно евидентирани оздравени пациенти од ковид-19. Според денеска објавените податоци на Министерството за здравство…
Тројца позитивни на корона во Гевгелија - 88ми случај до сега Featured
Во 59 ден од вториот летен корона бран во Гевгелија, нашата општина бележи уште тројца новозаболени на ковид-19. Со тоа…
Министерот за здравство денеска најави определување на нови мерки за заштита и спречување на ширењето на коронавирусот во државата: „Во…
Гевгелија денеска со 4 оздравени од корона - активни остануваат 37 случаи Featured
ИЈЗ денеска објави дека во изминатото деноноќие од потврдени негативни тестови на пациенти заболени од ковид-19 има оздравени 135 лица.…
Петмина оздравени од ковид-19 денеска во Гевгелија Featured
Највовиот извештај на ИЈЗ-Скопје за состојбата со ковид-19 во државата известува за 86 оздравени пациенти на ниво на држава. Од…
Епидемиолошката карта на короната во Гевгелија денеска се прошири на 4ри новодијагностицирани лица позитивни на коронавирус, со што нашата општина…
Регистрирани 140 нови заболени од корона, 4 од Гевгелија Featured
Најновиот извештај на Институтот за јавно здравје за изминатото деноноќие потврди нови 4 позитивни случаи на корона вирус од подрачјето…
Гевгелија со 2ца нови позитивни на корона- 77 случај до сега Featured
После 54 дена од летниот корона бран во Гевгелија бројката на вкупно заразени до сега изнесува 77 лица за подрачјето…
Гевгелија со пет нови случаи на корона и пет оздравени Featured
Во денешниот извештај на ИЈЗ, на ниво на држава се направени 1674 тестови. Од нив позитивни на вирусот Ковид19 се…
Страница 1 од 50

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.