Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Видео: Градиме квалитетно здравство

Вторник, 23 Јуни 2020

Кратко видео од кое со окото на камерата (без грижа да се разболите па да видите) се гледат сите реновирани, проширени, опремени нови и постојни болнички одделенија при Општа Болница Гевгелија, се' заради навремен, квалитетен и професионален одговор на здравствените потреби на граѓаните. Во пописот на интервенциите стои:

- „Изграден е нов дијабет центар, набавен современ доплер апарат, комплетно се реновирани, опремени со нов инвентар амбулантите од сите болнички одделенија; изградена е нова, проширена и современо опремена био-хемиска лабораторија;  проширена и реновирена е постојната болничка амбуланта, целосно е заменета столаријата, набавен нов инвентар, кревети и простор за прием на пациенти во одделението за неврологија; реновирано и проширено е одделението за дијализа; целосно се реновирани болничките соби во физикалната терапија; во тек е изградба на нова современа хирушка сала, покрај веќе постојната, со набавка на професионална опрема, нов хируршки стол, осветлување, кои се последниот збор на науката“.

„Здравството е грижа за секоја одговорна заедница. СДСМ е одговорна партија и затоа за нас здрави поединци значат здраво општество!“ - изјавуваат креаторите на видеото. 

Last modified on Вторник, 23 Јуни 2020 - 22:55

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.