Успешно изведена втора трансплантација на срце во Македонија Featured
Нов живот и ново срце за 27-годишно момче е исходот од втората успешно изведена трансплантација на срце утрово нешто пред…
Вакцинирани 395 граѓани во Болницата во Гевгелија Featured
Од почетокот на имунизацијата во Општа Болница Гевгелија до сега во вакциналниот пункт сместен во Дијабет центарот, вакцина против ковид-19…
Кобен ковид ден: Почина 25 годишник од Гевгелија Featured
Младо момче на возраст до 25 години, жител на Гевгелија, со место на живеење во Скопје е најмладата ковид жртва…
Се намалува инциденцата на ковид заболени во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
За последните 14 дена инциденцата на новозаболени во општина Гевгелија со дијагноза ковид-19 се намалува за 9,8%. Удрниот бран на…
Корона денеска: Евидентен бран на оздравувања Featured
Добра вест во 12-от ден од април - Гевгелија и регионот бележат 42 оздравени граѓани кои до сега имаа позитивен…
После изминатата морбидна недела со 11 починати лица во Гевгелија како последица на компликации од ковид-19, денешниот извештај на ИЈЗ…
Д-р Окова: Во ОБ Гевгелија вакцинирани се 230 граѓани Featured
Ванкциналниот пункт против ковид-19 отворен при Општа Болница Гевгелија деновиве е најпосетениот медицински оддел во гевгелиската Болница.Одговорната докторка за ковид…
За една недела 11 ковид жртви во Гевгелија Featured
Денеска ИЈЗ-Скопје известува за две нови ковид жртви - пациенти на 66 и 61 годишна возраст, жители на општина Гевгелија…
Гевгелија со нов корона рекорд Featured
Општина Гевгелија денеска ја надмина двеилјадарката по број на заразени од почетокот на пандемијата до сега. Кумулативниот број на заразени…
Страница 1 од 44

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.