Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Нов 15-ти случај на корона во Гевгелија Featured
За три дена од последниот регистриран случај на позитивен на корона во Гевгелија, денеска Институтот за јавно здравје извести за…
Со последниот извештај за корона состојбата во земјата во изминатите 24 часа од страна на Институтот за јавно здравје во…
После изминти 42 дена од доброволниот прием на вакцината против ковид-19 што ја разви руски тим на стручњаци од Државниот…
Нов случај на корона позитивен во Гевгелија - 13ти до сега Featured
Нов позитивен наод од корона тест доби лице од Гевгелија, според последниот извештај што го објави Институтот за јавно здравје…
УХМР со предупредување за „жолта температурна фаза“, а МЗ со мерки за заштита на здравјето Featured
УХМР пред два дена најави, а и денеска потсетува со „Актуелно предупредување“ дека „Под влијание на многу топла воздушна маса…
Корона мапата на Македонија денеска со територијален распоред на тројцата новозаболени со ковид-19 евидентирани во вчерашниот извештај на ИЈЗ: по…
Нови тројца корона позитивни во Гевгелија - денешен извештај на ИЈЗ Featured
Тројца новодијагностицирани со корона вирус во Гевгелија се дел од денешниот извештај на Институтот за јавно здравје во кое се…
Паркингот на Општа болница Гевгелија ќе се претвори во Регионален ковид центар Featured
Согласно одлуката на Министерството за здравство за отварање и опремување на 16 Регионални ковид центри во државата, кои ќе го…
ИЈЗ извести за 61 оздравени од ковид-19 во земјата, еден излекуван од Гевгелија Featured
Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 61 оздравен пациент од ковид-19 кои се водат територијално во 10 општини од државата.…
Страница 1 од 21

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.