Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Градинката „Детска радост“ во Гевгелија денеска е домаќин на големиот хуманитарен проект „Собираме и ре-креираме со Бимилк“
Што ќе се случи доколку лебот целосно го исфрлите од исхраната
За пет месеци починале 30% од вкупниот број на новороденчиња
16 месеци по смртта на Маја Кадиева и нејзиното бебе семејството и јавното обвинителство ја тера правдата во Основниот суд…
Видео: Поразителни податоци за македонското здравство според Европскиот здарвствен порошувачки индекс (ЕХЦИ)
Во моментот во Центарот за јавно здравје состојбата на заболени е 203 лица, што е над 1/3 зааболени од цела…
За разлика од претходната 2015 година кога на свет беа донесени 199 бебиња, во 2016 родени се само 93 бебиња,…
10 фактори на ризик и можност за превенција
Експертски тим од 40 научници при Медицинскиот факултет во Загреб го разви првиот хрватски лек за глобална примена
Страница 14 од 17

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.