Единечна вакцина против коронавирусот наречена „Спутник лајт“ ќе се појави во февруари, објавено е на твитер-профилот на „Спутник V“, првата…
Гевгелија со 104 активни на коронавирус Featured
За два дена Гевгелија се врати на троцифрен број активни на коронавирусот. На 27 јануари имавме 98 активни и за…
Најновиот извештај на Институтот за јавно здравје, за состојбата со коронавирусот во изминатите 24 часа, укажува дека коронавирусот е се'…
- „Ковид-19 болеста е тешка болест за 20% од заболените, а кај 2% од тие со тешки заболувања предизвикани од…
Корона во Гевгелија: 98 активни, 130 во регионот на ЦЈЗ Featured
Во 27-от ден од јануари во Гевгелија регистрирани 5-мина новозаразени од вирусот корона, но и двајца оздравени. Тоа ја намали…
Британскиот тип на корона вирус детектиран во Македонија Featured
Овој тип на вирус е неколкупати полесно пренослив меѓу луѓето и со тоа поопасен. Неговото детектирање кај пациент од Македонија…
Поранешниот американски астронаут, вториот човек кој одел по Месечината, Баз Олдрин денеска ја прими првата доза од вакцината против коронавитусот,…
Короната во јануари: 113 новопозитивни 230 оздравени Featured
Корона билансот за последното деноноќие во регионот на надлежност на Центарот за јавно здравје Гевгелија е 9 новопозитивни на вирусот…
Mислењето дека за најмладите не е опасна короната го демантира случајот во Хрватска: Дете на возраст од само 11 години…
Страница 3 од 39

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.