Топ Новости
Веќе неделава ќе почне олабавување на мерките за одредени дејности, од следната ќе проработат и угостителските објекти, а за две…
Овој важен витамин за нашето тело го нема во храната која ја конззумираме, туку се создава само преку изложеност на…
Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција посочи дека само што завршила сесијата разговори на ниво на СЗО…
ЦЈЗ Велес: Во Гевгелија 4 излечени од Ковид-19 и „нула“ активни Featured
Доцна вечерва од Центарот за јавно здравје Велес, под кој припаѓа и Подрачното одделение на ЦЈЗ во Гевгелија известија за…
Добрата вест за негативниот втор корона тест на четиричленото гевгелиско семејство заболено од 29 март годинава, веќе два часа ја…
Расте бројот на излечени од корона - стапката на оздравени е 25,4% Featured
Највисока стапка на излечени од корона бележи денеска Македонија со 337 оздравени пациенти од вкупно 1.326 случаи евидентирани во изминатите…
Расте бројот на излекуваните од ковид-19, гевгелиското семејство на два теста е негативно на корона Featured
Состојбата во државата со коронавирусот денеска превагнува на страната на излечените (24 новоизлечени и тоа лекувани во домашни услови, без…
Најновите податоци од Министерството за здравство за состојбата со корона во државата покажуваат тренд на зголемување на бројот на излечените:…
Расте бројот на оздравени од Ковид-19 Featured
Во државата досега се излечени 121 заболени од корона вирусот и со тоа процентот на излечените лица од ковид-19 од…
Страница 4 од 19

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.