Топ Новости
Здружението на пензионери-Гевгелија ја поздравија мерката за укинување на квотите за лекови на рецепт во аптеките низ целата држава. Тие…
Пуштено во употреба новоизграденото Акутно одделение на ЈЗУ „Психијатриска Болница“ Негорци Featured
По шестмесечни изведбени работи, од кои три месечен застој поради зимските услови, денеска на свечен начин во присуство на Министерот…
Филипче: Бесплатни ортопедски помагала, а од година и бесплатна терапија за сите заболени од карцином Featured
По три жени дневно заболуваат од рак на дојка во Македонија. Бројот на заболени за последните 10 години е двојно…
Со одлука на Владата од август годинава вакцинацијата на ризичните групи граѓани е бесплатна. Тоа денеска го потврдуваат од Институтот…
Од утре (1 октомври) се укинуват квотите за лекови на рецепт во аптеките ширум целата држава. Со оваа мерка, го…
Се гради нова хирургија, се реновираат три одделенија во Општа Болница Гевгелија Featured
Со проектот „ИПА-ШИЛДС 2“ на Европската Унија, а во соработка со Република Грција, Општата Болница во Гевгелија реализира проект за…
Бесплатен скрининг на дојка за жените од општините Гевгелија, Богданци и Дојран Featured
Општата Болница од Гевгелија со меѓународниот проект „Health info“ ќе започне со бесплатен скрининг на дојка за женската популација од…
Протест против насилството врз белите мантили одржан во Гевгелија Featured
Докторите од Општа Болница Гевгелија заедно со колегите од Здружението на приватните матични лекари кои работат во Гевгелија, придружувани од…
Извонредна вест за љубителите на чоколадото. Ова слатко задоволство не' прави паметни.Така велат научницитеВи се случило при напорна ментална работа…
Страница 5 од 14

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.