Короната денеска ја однесе 18-та жртва од Гевгелија Featured
Институтот за јавно здравје денеска извести за 22 корона жртви во државата за изминатото денонокие. Меѓу нив е и еден…
Започна бесплатниот скрининг на дојка за жените од општина Гевгелија и регионот Featured
Општа Болница Гевегелија од вчера, недела, 20 декември започна со бесплатен скрининг на дојка за жените од подрачјето на својата…
Неделен Корона статус Гевгелија и регионот Featured
Во 23-та недела од присуството на коронавирусот помеѓу жителите на Гевгелија и регионот на надлежност на ЦЈЗ Гевгелија регистрирани се…
Регистрирана 17-та ковид жртва во Гевгелија Featured
Во 144 ден од присуството на коронавирусот на југот од државата, Гевгелија ја регистрира 17-та ковид жртва. Починат е пациент…
Привршуваат монтажните работи на модуларниот ковид центар во Гевгелија Featured
Со монтажа на кровна конструкција со лимени панели, изведба на електричните, водоводни и одводни приклучоци, монтажа на олуци, громобрани денеска…
Регистрирана 16-та ковид жртва од Гевгелија Featured
Почина 71 годишен пациен, жител на општина Гевгелија, кој во последниот извештај на Институтот за јавно здравје е евидентиран како…
Ладниот третман на вакцините против кoвид-19, чувањето на минусни температури, дистрибуцијата и одржувањето на нејзината ефикасност е новиот предизвик за…
Гевгелија & корона: 14 нови позитивни, 12 оздравени Featured
Најновиот извештај на Институтот за јавно здравје за корона состојбата, во однос на подрачјето на Центарот за јавно здравје (општините…
Корона денеска: 38 новозаразени во регионот на ЦЈЗ Гевгелија, 1.161 во државата Featured
Короната и денеска со нови рекорди во Гевгелија и регионот - регистрирани 38 новозаразени од овој опасен вирус во подрачјето…
Страница 6 од 39

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.