Гевгелија & корона денеска: 8 новозаразени, 15 оздравени, 1 починат Featured
Гевгелија денеска регистрираше двојно поголем број на оздравени (15) наспроти новозаразени (8) од коронавирусот. Тројца од новозаразените се жители на…
Нова ковид жртва во Гевгелија- 14та по ред Featured
Во 136-от ден со корона во Гевгелија нашата општина бележи уште една ковид жртва, стои во денешниот извештај на Институтот…
Се поставува модуларната Ковид болница во Гевгелија Featured
Со тешки товарни возила денеска се изврши достава на готовите контејнери кои ќе ја сочинуваат градбата на Модуларната Ковид болница…
Корона рекорд во Гевгелија - Нови 33 позитивни на корона за 24h Featured
Гевгелија денеска го испиша 100-тиот извештај за присуство на корона меѓу своите граѓани во податоците кои ги доставува Институтот за…
Пациент на 53 години е 13-та ковид жртва од Гевгелија Featured
Денеска Гевгелија ја регистрираше 13-та ковид жртва во текот на епидемијата која трае веќе девет месеци во државата. Тоа е…
Eпидемилогот д-р Дрaган Даниловски изнесе предлог за воведување викенд карантин за намалување на бројот на заболените од коронавирус и бројот…
Три нови ковид жртви за еден ден во Гевгелија Featured
Првиот ден од декември Гевгелија ќе го бележи по црниот ковид биланс - изгубени битки со кронавирусот на тројца наши…
Гевгелија & корона: регистрирана 9-та ковид жртва, 14-та во регионот Featured
Веќе четириипол месеци Гевгелија и регионот се под налет на широка трансмисија на коронавирусот меѓу населението, а тоа денеска придонесе…
Со протокол за донација потпишан од министерката за одбрана Радмила Шекеринска и норвешкото одбранбено аташе, ппк. Егил Далтвејт денеска на…
Страница 7 од 39

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.