Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27
Стратегијата за ментално здравје започнува од ПЗУ Психијатриска Болница Негорци Featured
Државниот секретар на Министерството за здравство д-р Владимир Милошев, денеска ја посети ПЗУ Психијатриска Болница Негорци и најави почеток на…
Министерот за здравство, Венко Филипче денеска најави дека со Министерството за труд и социјала прават рамка за подобрување на правата…
Со билка која расте слободно во природата, дури и во дворовите
Македонско лекарско друштво со признание за Д-р Дојранлиев Featured
Гевгелискиот доктор Педијатар специјалист Ице Дојранлиев, единствен претставник од асоцијата на приватни лекари на Македонија е добитник на признание за…
Малиот Игор од Богданци утре заминува на операција во Турција
14 годишниот Игор од Богданци со тумор на мозокот, има потреба од итна операција во Турција за која му се…
АХВ апелира: Не јадете црн дроб од дивеч, има тешки метали Featured
Најголеми отстапувања во присуството на тешки метали во црниот дроб има кај дивечот во реоните на Гевгелија, Велес, Куманово, Прилеп…
Во Македонија близу 8.500 заболени, а во Гевгелија само 36 заклучно со февруарскиот изваштај на Центарот за јавно здравје
Од сите случајни наследни сличности само четири особини се директно наследени од татковците, а за тоа се пресудни гените
Страница 8 од 12

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.