Корона рекорд: МК 535, Гевгелија 24 новозаразени со коронавирус Featured
Средината на октомври (15.10.2020 г.), ИЈЗ известува за најнов корона рекорд во државата со новодијагностицирани 535 случаи на заразени од…
Институтот за јавно здравје штотуку ги објави податоците за новите анализи на корона тестови во државата и короната во изминатите…
Сезонскиот грип за кој медицинските лица најавуваат дека ќе се поклопи со есенскиот корона бран во Гевгелија уште не е…
Лекот кој спречува нападната клетка со коронавирус да се мултплицира (размножи) и кај други клетки во организмот на човекот Министерството…
Во 78-от ден од вториот корона бран кој не стивнува во Гевгелија бројот на заразени се покачи за еден нов…
Првата ковид жртва евидентирана во ЦЈЗ Гевгелија Featured
Во овој празничен ден Гевгелија го бележи првиот починат пациент од ковид-19 евидентиран со последниот извештај на Институтот за јавно…
Короната веќе сериозно се приближува до четиристотини дневно заболени во земјата, со денеска дијагностицираните 393 позитивни на коронавирусот од направени…
Д-р Бони Стеваноски: Пандемијата драстично ја измени сликата на менталното здравје Featured
Денеска се одбележува Светскиот ден на грижа за ментално здравје, 10 октомври. Гевгелија како општина во која постои еден од…
Нов рекорд: МК 386, Гевгелија 18 позитивни на корона за 24ч. Featured
Трет ден со трета тристотка на корона заразени во државата. Денеска ЦЈЗ Гевгелија го бележи својот највисок рекорд на дневно…
Страница 10 од 36

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.