Нова 26-та ковид жртва во Гевгелија - Почина 73 годишен пациент Featured
Модуларната ковид болница во Гевгелија денеска ја испиша првата ковид жртва во своите простории со смртта на 73 годишен пациент…
Почина 75 год. ковид пациент од Гевгелија Featured
Денеска Гевгелија ја регистрираше 25-та ковид жртва со евидентирањето на 75 годишен починат пациент со дијагноза ковид-19 и настаната смрт…
Тргнува ли Гевгелија во нов корона пик: денеска Институтот за јавно здравје известува за 28 новоинфицирани со вирусот корона во…
Почина 69 годишен гевгелиски пациент од корона - 24 ковид жртва во Општината Featured
Короната продолжува да шокира, за три последователни дена има нови 29 позитивни во регионот од кои 20 се од Гевгелија.Наместо…
Ниту еден новозаразен, а четворица оздравени. Ова е денешниот корона биланс за оптините од југот кои се под надлежност на…
Гевгелиската Болница подготвена за вакцинација Featured
Според Националниот оперативен план за вакцинација свои обврски за спроведување на имунизација на населението од епидемијата на ковид-19 има и…
Амбуланта за кожни болести стартува од следната недела Featured
Општа Болница Гевгелија од следната недела ќе ги отвори за потребите на граѓаните новите простории на амбулантата за кожно венерични…
Короната во февруарски подем - 119 активни во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Расте бројот на новозаразени во регионот на надлежност на ЦЈЗ Гевгелија. Денешниот извештај на ИЈЗ носи евидентирање на нови 7-мина…
Од денеска е во функција новата ВЕБ страница „Vakcinacija.mk“ на која граѓаните ќе можат да се пријават за вакцинација против…
Страница 2 од 40

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.