Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Граѓани, активисти и бројни работници кои утре (вообичаено како и секој ден) ќе го напуштат работното место од погоните на…
Се смета дека потекнува од стара Персија. Денес најмногу се одгледува во Тунис, Турција, Египет, Шпанија, Мароко, Иран, Кина, Калифорнија,…
По жалба на Јавното обвинителство од Велес, а со одобрување од Апелациониот суд, денеска започна продолжена судска постапка за случајот…
По 10 месечни залагања, преговори, три протести, гевгелиските матични лекари може да кажат дека фелата се изборила за дел од…
Природниот баланс на нашиот организам треба некогаш да го поттикнеме и со патувања, но сепак тоа е благопријатно и лековито…
Министерот за здравство Венко Филипче синоќа пријатно ги изненади гевгеличани со најавата за проширување на позитивната листа за лекови на…
Здружението на пензионери-Гевгелија ја поздравија мерката за укинување на квотите за лекови на рецепт во аптеките низ целата држава. Тие…
Пуштено во употреба новоизграденото Акутно одделение на ЈЗУ „Психијатриска Болница“ Негорци Featured
По шестмесечни изведбени работи, од кои три месечен застој поради зимските услови, денеска на свечен начин во присуство на Министерот…
Филипче: Бесплатни ортопедски помагала, а од година и бесплатна терапија за сите заболени од карцином Featured
По три жени дневно заболуваат од рак на дојка во Македонија. Бројот на заболени за последните 10 години е двојно…
Страница 11 од 21

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.