Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Со одлука на Владата од август годинава вакцинацијата на ризичните групи граѓани е бесплатна. Тоа денеска го потврдуваат од Институтот…
Од утре (1 октомври) се укинуват квотите за лекови на рецепт во аптеките ширум целата држава. Со оваа мерка, го…
Се гради нова хирургија, се реновираат три одделенија во Општа Болница Гевгелија Featured
Со проектот „ИПА-ШИЛДС 2“ на Европската Унија, а во соработка со Република Грција, Општата Болница во Гевгелија реализира проект за…
Бесплатен скрининг на дојка за жените од општините Гевгелија, Богданци и Дојран Featured
Општата Болница од Гевгелија со меѓународниот проект „Health info“ ќе започне со бесплатен скрининг на дојка за женската популација од…
Протест против насилството врз белите мантили одржан во Гевгелија Featured
Докторите од Општа Болница Гевгелија заедно со колегите од Здружението на приватните матични лекари кои работат во Гевгелија, придружувани од…
Извонредна вест за љубителите на чоколадото. Ова слатко задоволство не' прави паметни.Така велат научницитеВи се случило при напорна ментална работа…
Приватните лекари и фармацевти од југот со едночасовен протест пред ФЗОМ ПЕ Гевгелија Featured
Приватните матични лекари од Гевгелија, Богданци, Дојран и Валандово, сите членки на Здружението на приватните лекари на Македонија денеска со…
Плодот од виновата лоза- грозјето, познат и одгледуван и во нашите краеви, е стара билка која поради своите лековити и…
Со одлука на Советот на општина Гевгелија за одвојување средства за талентирани студенти по медицина од тековната студуска година 2019/2020…
Страница 12 од 21

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.