Гевгелија & корона: регистрирана 9-та ковид жртва, 14-та во регионот Featured
Веќе четириипол месеци Гевгелија и регионот се под налет на широка трансмисија на коронавирусот меѓу населението, а тоа денеска придонесе…
Со протокол за донација потпишан од министерката за одбрана Радмила Шекеринска и норвешкото одбранбено аташе, ппк. Егил Далтвејт денеска на…
Гевгелија денеска ја регистрира осмата корона жртва Featured
На корона мапата на Македонија Гевгелија денеска испиша осмица, со новиот 65 годишен пациент починат од компликации со коронавирусот во…
Втора ковид жртва во Дојран, 12-та во Регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
За една недела општина Дојран испраќа уште една ковид жртва, 65 годишен жител на општина Дојран.Ова е содржано во извештајот…
Додека светот ја очекува вакцината против корона, Македонија ги заврши подготовките за нарачка на 400.000 дози од првата вакцина што…
Гевгеличани со хуманост за докторот заболен од ковид-19 Featured
Со донирање на конвалесцентна плазма од страна на лице кое има прележано ковид-19 во саботата вечерта се интервенираше за потребите…
Гевгелија & корона: 23 новозаразени, 12 оздравени Featured
Најновиот извештај на ИЈЗ укажува дека корона галопот продолжува како во државата, така и во Гевгелија и регионот на ЦЈЗ…
Тешко повредена гевгеличанка во сообраќајка Featured
МВР јавува дека вчера претпладне, (19.11.2020) во 10.50 часот било пријавено дека на автопатот Демир Капија-Неготино, кај место викано „Острово“,…
Започна изградбата на модуларниот КОВИД центар во Гевгелија Featured
Со средства од Светска Банка, а преку одобрена апликација на Министерсрството за здравство, поддржана од Собранието на РСМ, неделава започна…
Страница 1 од 33

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.