Топ Новости
Приведени илегалци кај Моин - Сабота, 10 Октомври 2020 12:44
Корона биланс за Гевгелија: 2-ца починати, 10 оздравени Featured
Новиот извештај на ИЈЗ за корона состојбата во државата, донесува регистрирани рекордни 628 заразени на коронавирусот утврдени преку анализа на…
Крџев: Невропсихијатриското одделение стана ковид одделение во гевгелиската Болница Featured
Алармантниот број на заболени од коронавирусот во општина Гевгелија и регионот на надлежност на Центарот за јавно здравје и Општа…
Нова ковид-19 жртва од Гевгелија Featured
Институтот за јавно здравје денеска известува за нова ковид жртва во Гевгелија, пациент на 76 годишна возраст. Ова е 5-тиот…
Активни на корона 180 во ЦЈЗ Гевгелија, рекордни 22 починати во државата Featured
Гевгелија денеска го започнува четвртиот месец, односно 91 ден како во континуитет е присутен коронавирусот меѓу населението од градот и…
Три ковид жртви за еден ден во Гевгелија Featured
Петок, 23 октомври, Гевгелија загуби тројца свои жители како последица на ковид-19. Информацијата за немилите жртви на вирусот кој го…
Корона биланс: 11 новозаразени и 3ца оздравени во Гевгелија Featured
Осумдесети деветиот ден од присуството на коронавирусот во Гевгелија го донесе 67-миот извештај за новозаразени во рамките на општината. Денеска…
Гевгелија 121 активни на корона - денес 7 новозаразении, а 4 во Богданци Featured
Најновиот извештај на ИЈЗ покажува дека корона трендот на новозаразени во Гевгелија и регионот продолжува. Денеска ИЈЗ известува за 640…
Се доградува Дневниот ковид центар во Гевгелија Featured
Во кругот на Општа Болница Гевгелија веднаш до сегашниот пункт за земање брис за корона тест (поранешното Кожно одделение при…
Короната со нов рекорд - МК 641, Гевгелија 20 нови позитивни Featured
Таман си помисливме дака во Гевгелија продолжува трендот на задравување на пациентите од ковид-19 со вчерашните 9 мина оздравени од…
Страница 1 од 29

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.