Топ Новости
Докторот епидемиолог и член на Комисијата за заразни болести Жарко Караџоски, денеска на прес конференцијата заедно со Владата на РСМ,…
Корона пандемијата загрози повеќе сектори од економијата, а особено на удар во извршувањето на својата професионална задача беа задрвствените институции…
Во сезоната 2019/2020, вкупниот број на заболени од грип/ заболувања слични на грип, во државата изнесува 33.171 лица, јавува Институтот…
Успешно извршена првата трансплантација на срце во Македонија Featured
Првата трансплантација на срце што беше изведена ноќеска на Клиниката за државна кардиохирургија е успешна, објави на фејсбук министерот за…
Министерот за здравство Венко Филипче тукушто објави дека во тек се подготовки за изведување на првата трансплатација на срце во…
- „Нашата држава Р.С.Македонија, соседните држави, Европа и поголемиот дел од светот денес се соочени со еден од најголемите здравствени…
Под мотото „Семејните – општи лекари на првата линија во справување со Ковид 19″, лекарите од цела држава и денеска…
Со температури над 25 степени целзиусови се намалува репродуктивната моќ за ширење на корона вирусот, а со тоа и моќта…
Веќе неделава ќе почне олабавување на мерките за одредени дејности, од следната ќе проработат и угостителските објекти, а за две…
Страница 3 од 19

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.