Топ Новости
Министерот за здравство Венко Филипче информира дека амбасадорот на Кина се понудил да помогне со 200 респираторни машини. - „Во…
Гевгелискиот пациент негативен на корона Featured
Според резултатите од тестираните материјали од пациентот земени од гевгеличанец за кој биле изразени сомнежи за постоење присуство на корона…
Во текот на втората денешна прес конференција за состојбата со корона вирусот во државата Министерот за здравство Венко Филипче, покрај…
Министерот за здравство Венко Филипче пред малку одржа прес конференција, на која ја извести јавноста за постоењето на нови два…
Подобрена кадрова екипираност и опременост на ЈЗУ „Општа Болница“ Гевгелија Featured
Приемот на нови доктори, упатувањето на нови спезијализанти, оформен работен однос на нови медицински сестри и здравствен персонал, во текот…
„Будно ја следиме ситуацијата со Корона вирусот и ги мобилизираме сите капацитети во државата. Во овој момент се презема сѐ…
Навремената имунизација на медицинскиот персонал во сверата на здравството во Гевгелија што го спроведе ЈЗУ „Центар за јавно здравје“ во…
Меѓународен ден на децата болни од рак Featured
Петнаесетти февруари е Меѓународен ден на децата болни од рак. Годинава истиот се одбележува под мотото „Без граници. Заедно. Можност.…
Часовите во четирите основни и средното општинско училиште во Гевгелија денеска се изведуваа со скратено времетраење од по 15 минути…
Страница 7 од 19

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.