Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Трајно отстранување болка од 'рбетот и нозете

Вторник, 25 Февруари 2014

Природен лек со плодовите од нашето поднебје, со кое треба да се сладите 1-2 месеци и да заздравите потполно

Дали имате болки во 'рбетот, во грбот, дури и во нозете? Тоа се болки кои обично доаѓаат од премногу седење или голем физички напор. Престане да се грижите, постои сосема природно решение за вашите проблеми. Веќе во само неколку дена од конзумирање на овој природен лек, ќе почувствувате благи позитивни промени и за помалку од два месеци целосно ќе бидете излечени.

Суштината е дека се$ што е генијално, всушност е едноставно, достапно и на дофат на секого, зошто го создала природата.
Ако сакате да заборавите на болката во 'рбетот, секоја вечер пред спиење, во рок од 1-2 месеци треба да јадете:
- 1 сува смоква
- 1 сува кајсија
- 5 сливи

Овие јужни плодови содржат супстанции кои индуцираат обнова на ткивата, кои ги составуваат интервертебралните дискови, правејќи ги јаки и посилни. Пршлени почнуваат сами да стојат на нивните одредени места, без надворешни рачни корекции.

Пробајте го и вие лекот, нема да го прeпознаете вашиот 'рбет!
Секој плод содржи одредени посебни елементи и соединенија  и нивното мешање дава одличен природен и познат народен лек, што е исклучително ефективен против болки во 'рбетот. Можат да го користат и мажите и за жените, треба само да ги набавите состојките и да се сладите и здравеете.

Last modified on Вторник, 25 Февруари 2014 - 23:42

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.