Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Трајно отстранување болка од 'рбетот и нозете

Вторник, 25 Февруари 2014

Природен лек со плодовите од нашето поднебје, со кое треба да се сладите 1-2 месеци и да заздравите потполно

Дали имате болки во 'рбетот, во грбот, дури и во нозете? Тоа се болки кои обично доаѓаат од премногу седење или голем физички напор. Престане да се грижите, постои сосема природно решение за вашите проблеми. Веќе во само неколку дена од конзумирање на овој природен лек, ќе почувствувате благи позитивни промени и за помалку од два месеци целосно ќе бидете излечени.

Суштината е дека се$ што е генијално, всушност е едноставно, достапно и на дофат на секого, зошто го создала природата.
Ако сакате да заборавите на болката во 'рбетот, секоја вечер пред спиење, во рок од 1-2 месеци треба да јадете:
- 1 сува смоква
- 1 сува кајсија
- 5 сливи

Овие јужни плодови содржат супстанции кои индуцираат обнова на ткивата, кои ги составуваат интервертебралните дискови, правејќи ги јаки и посилни. Пршлени почнуваат сами да стојат на нивните одредени места, без надворешни рачни корекции.

Пробајте го и вие лекот, нема да го прeпознаете вашиот 'рбет!
Секој плод содржи одредени посебни елементи и соединенија  и нивното мешање дава одличен природен и познат народен лек, што е исклучително ефективен против болки во 'рбетот. Можат да го користат и мажите и за жените, треба само да ги набавите состојките и да се сладите и здравеете.

Last modified on Вторник, 25 Февруари 2014 - 23:42

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Јане Велковски од Македонија ќе учествува преку УНИЦЕФ на самит на ОН

Единаесет годишниот Јане Велковски, кој е застапник на деца со попреченост од

Повеќе

Ученици собраа 53,2 кг пластичен отпад од „Илинденска“ во Гевгелија

Екоакцијата организирана на крајот од работната недела во Гевгелија на улица

Повеќе

Во декември почнува „Мој ДДВ – Моја Награда“ со награден фонд од половина

Две главни награди, но и доделување на дневни и месечни награди со вкупен

Повеќе

Ветинг во судството вети Заев на граѓанска трибина во Велес

По низата реакции во јавноста за застарените судски случаи кои судот ги

Повеќе

Средба на борците од Кленоец и Гевгелиски членови на СЗБ од НОБ

Во чест на народниот херој Јосиф Јосифовски Свештарот кој е по раѓање

Повеќе

Еденипол часовен протест на судската администрација во Гевгелија

Триесет и тројца вработени во Основен суд Гевгелија со работен статус „судска

Повеќе

Иницијатива за незастарување на кривични дела направени од функционер

Екпертите со иницијатива: Кривичните дела сторени од функционери да не

Повеќе

Изгласана минимална плата од 14.500 денари во Собранието

Попладнево пратениците во републичкото Собрание го изгласаа Законот со кој

Повеќе

Агрометеоролошки станици за заштита на земјоделските посеви во Гевгелија

Со проект на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, каде припаѓа и

Повеќе

Од утре, 15 ноември, задолжително поседување на зимска опрема за возилата

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека во периодот од

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.