Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Живата Барбика тврди дека се храни со светлина и воздух!?

Сабота, 01 Март 2014

Се сеќавате на девојката од Украина која со пластични операции на лицето и телото се престори во жива Барбика? По фамата која ја направи со својот изглед, сега тврди дека може да се живее на воздух

Се сеќавате на девојката од Украина која со пластични операции на лицето и телото се престори во жива Барбика? По фамата која ја направи со својот изглед сега тврди дека може да се живее на воздух!

23 -годишната украинка Валерија Лукијанова откри како се изгладнува, но тој процес на изгладнување го нерече "breatharian", односно “хранење со воздухот“. Таа за себе вели дека е среќна ако другите ја гледаат како “уметнина“ - "Јас сум среќен кога за другите сум уметност".

Верувале или не живата Барби нема јадено со недели. " Во последните неколку недели воопшто не сум гладна, се надевам дека тоа последната фаза ќе ми биде да живеам од воздух и светлина", изјави Валерија, пишува Меѓународен бизнис тајмс . Додека за поголемиот дел од народот оваа изгладнување изгледа сосема лудо, дури и смртоносно, бидејќи се знае дека човечкото тело не може да преживее без вода, Валерија сака да стане вистинска жива кукла дури и не сфаќајќи колку е тоа опасно.
Украинската стана позната најпрво на интернет, а потоа и пошироко, благодарение на својот изглед. Валерија сака да биде Барби и нејзината главна цел е да биде "најсовршена жена на интернет". Таа собраала голем број на фанови на Фејсбук кој ги следат нејзините сулуди активности и идеи. Валерија кажала дека може да патува низ времето и дека редовно зборувала со вонземјани.

Ви се верува ли: стилот на изгладнување, светлоста како храна, вонземјаните за пријатели?
Гладните, халуцинираат ли?

Last modified on Недела, 02 Март 2014 - 02:21

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Граничен премин „Евзони“ кај ГП „Богородица“ вечерва се затвара во 22 часот

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната

Повеќе

ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија со инвестиција за уредување на дворниот

Министерството за здравство за следната недела ги најавува протоколите за

Повеќе

Прогласена кризна состојба на јужната и северната граница на РСМ

Владата на Република Северна Македонија на одржаната редовна 79-та седница,

Повеќе

Османи: Започнаа преговори Заев-Ахмети за заедничка коалиција

Портпаролот на Демократската унија за интеграција Бујар Османи во интервју за

Повеќе

ГП „Евзони“ од утре целосно се затвара од 23 до 07 часот наутро

Портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас, денеска на брифинг со новинарите

Повеќе

Се бара ревизија за изградбата на Градскиот пазар во Гевгелија

Советникот Тихомир Ручкоманов, претставник од ЛДП и коалиционен партнер на СДСМ

Повеќе

Конституиран новиот 10-ти по ред парламентарен состав на РСМ

Со 116 гласови „за“, ниту еден воздржан и ниту еден против, денеска се

Повеќе

Граничниот премин Дојран-Дојрани останува затворен уште 10 дена

Грција ги продолжува своите меѓугранични заштитни мерки од ковид-19.
Денеска,

Повеќе

Августовска разгледница од Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и

Повеќе

Честит 2 август – Денот на републиката

Денешниот втор августовски ден 2020 Македонија го слави Денот на Републиката,

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.