Топ Новости

Лек против ракот пронајден во вирусот на мали сипаници

Вторник, 26 Февруари 2019

Шокантно откритие од клиниката Мајо, САД - пронајден лек против рак таму каде што никој не очекуваше

 

 

Шокантно откритие од клиниката Мајо, САД, пронајден лек против рак таму каде што никој не очекуваше, со извонредно брзи ефекти од само 36 часа.
Доктор од клиниката Мајо, ги изненади сите со тврдењето дека друга болест може всушност да биде лек против ракот. Станува збор за вирусот на мали сипаници, кој би можел да помогне при лекување на рак, тврдат од клиниката Мајо.

Научниците уште од поодамна знаеа дека вирусот од мали сипаници може понекогаш да доведе до спонтано намалување на туморот, но од неодамна клиничките испитувања на клиниката Мајо покажаа колку моќно оружје против ракот можат да биде вирусот од мали сипаници.

Во конкретниот случај, една жена имала рак и се лекувала со повеќе врсти на хемотерапии кои и биле на располагање, а претрпела и две транспалатации на матични келии, но без успех.

Таа имала смртоносен рак на крвта кој што се ширел брзо низ нејзиното тело и коскената срцевина, научниците го направиле и последниот обид, па и дале голема доза од вирусот мали сипаници.


Набргу потоа, пациентката добила главоболки и висока температура, потоа следувало повраќање и дихидрација.

Во рок од 36 часа, ракот колку топче за голф исчезнал, а за две недели од нејзиното тело исчезнаа и канцерогените.

Научниците од клиниката Мајо велат дека таканаречената „виротерапија“, не се користи за прв пат кај пациентите, меѓутоа ова е прв случај за рак кој се проширил по целото тело да се повлече во ремисија откако ќе се примени терапијата.

Ова веќе се применува во Америка. Можеби и кај нас ќе стане стандарден канцер третман, за сузбивање на клетките на ракот.

 

Last modified on Вторник, 26 Февруари 2019 - 04:20

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Шести ден протести во САД кои зафатија 25 држави

Смртта на George Floyd од рацете на полицијата во Минеаполис предизвика широки

Повеќе

Лишени од слобода седум гевгеличани и еден валандовчанец

МВР известува дека денеска се поднесени кривични пријави за седуммина

Повеќе

Пендаровски одлучи – Нова вонредна состојба до 14 јуни

Претседателот Пендаровски по денешниот состанок на Советот за безбедност во

Повеќе

Приведен 22 годишен богданчанец за кријумчарење мигранти

Превезувал нелегално 13 мигранти од Бангладеш со комби, но поради неприлагодена

Повеќе

Тролски фарми од Македонија и Филипините ја туркаа дезинформацијата за

Еден од најголемите издавачи на дезинформации за коронавирус на Фејсбук е

Повеќе

Ќе има ли нова вонредна состојба?

Нови 52 заболени од Ковид-19 за изминатите 24 часа, непочитување на мерките за

Повеќе

Бетонирана улицата „Деко Ковачев“ во Гевгелија

Уличниот крак од улицата „Деко Ковачев“- Гевгелија, во должина од околу 300

Повеќе

Почувствуван земјотрес во југот од Македонија

Тектонско придвижување на земјиното тло вечерва во 22:55 часот почувствуваа

Повеќе

Во чест на Спасовден - заштитникот на Гевгелија

Денеска е Св. Спас - заштитник и спасител на луѓето, заштитник на Гевгелија.

Повеќе

Од денеска се отвараат рестораните и кафетериите за посетителите

Од 28 мај после речиси двеиполмесечен прекин на дејноста поради корона кризата,

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.