Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49

Нови два случаи на заболени со корона во државата

Петок, 06 Март 2020

Министерот за здравство Венко Филипче пред малку одржа прес конференција, на која ја извести јавноста за постоењето на нови два случаи на детектирани болни со корона вирус во Македонија. Тоа се двајца сопружници од Дебар, на возраст од 62 и 68 години, кои на 27 февруари се вратиле од Северна Италија. Немале симптоми на болеста и на матичен лекар се јавиле на 2 март.
Во анкетениот разговор за контактите кои ги имале во државата одговориле дека контактирале само со братот на жената.
Проследете го интегралната изјава на министерот Филипче од денешниот втор по ред прес контакт со медиумите.

Last modified on Петок, 06 Март 2020 - 20:31

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Дезинфекциони бариери на влезот од Гевгелија

Денеска на влезот од Гевгелија на раскрсницата пред надвозникот се поставуваат

Повеќе

Платите на функционерите намалени на 14.500 денари, одлучи Владата

Априлската и мајската плата на сите државни и именувани функционери ќе изнесува

Повеќе

Осум години затвор за Владимир Талески за ученичкиот превоз во Битола

Кривичниот суд денеска ја објави пресудата и за случајот „Транспортер“.

Повеќе

Засилени мерки против корона вирусот наложи ОКШ Гевгелија

Дезинфекција на јавните површини, улици, тротоари, влезови на станбените

Повеќе

Во земјава 12 пациенти излечени од Covid-19

Денешниот биланс на корона вирусот во државата е 285 заболени, 12 излечени од

Повеќе

Случајот со корона во Гевгелија ги засили дезинфекционите мерки во Општината

Ново миење на улиците во градот со дезинфекциони средства и дополнително

Повеќе

Две нови жртви од корона вирус во државата

На Клиниката за инфективни болести во Скопје синоќа починале двајца пациенти

Повеќе

Трет ден опаѓа бројот на ново заболени од корона во државата

Со 18 ново заболени од вчерашните 24, и завчерашните 29, веќе трет ден опаѓа

Повеќе

Столтенберг и' посака Добредојде на МК во НАТО

- „Добредојдовте во #NATO, #NorthMacedonia! Тоа е долг пат, но сите ваши напори

Повеќе

ДОНЕСЕНА УРЕДБА: Одлагање на кредитите и пониски каматни стапки

Одлагање на ратите за отплата кредитите, или намалување на каматната стапка се

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.