Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Гевгелија го доби шестиот позитивен на корона

Вторник, 23 Јуни 2020

Денешниот корона биланс во државата донесе нови 118 заболени со ковид 19, на извршени 1.363 тестирања во изминатите 24 часа, но и еден позитивен од Гевгелија, така што бројката на корона активни во Општината се искачи на шестмина. По градови заболените се од:

-Скопје 55
-Куманово 9
-Дебар 1
-Штип 1
-Прилеп 4
-Тетово 20
-Струга 2
-Велес 2
-Битола 1
-Охрид 9
-Гостивар 4
-Гевгелија 1
-Струмица 2
-Свети Николе 1
-Кичево 1
-Ресен 5

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 74 оздравени пациенти од шест општини во државата, но не и од Гевгелија, (на постојните 5 позитивни се' уште состојбата им е со статус „активно заболени“).

Денешниот корона позитивен случај во Гевгелија е 10 по ред од почетокот на корона епидемијата во државата, шести активен со вториот бран после едномесечна чиста Гевгелија без корона, со четирите негативни на два наврати последоватени тестови на првите четворица заболени.
Новиот бран на позитивните регистрирани лица на ковид-19 во Општината започнаа со регистрираниотод 5 јуни (како петти по ред), еден случај од 12 јуни и еден случај евидентиран на 14 јуни, еден случај на 19 јуни и денеска 23 јуни, со што последниот корона извештај ја прави Гевгелија позитивна на корона мапата на МК со 6 активни пациенти со ковид-19.


Last modified on Вторник, 23 Јуни 2020 - 16:25

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.