Официјална посета на првороденото бебе во 2019 за регионот

Петок, 04 Јануари 2019

Градоначалникот на општина Богданци Блаже Шапов денеска го посети првороденото бебе во 2019 година, инаку најнов жител на општина Богданци

 

 

Градоначалникот на општина Богданци Блаже Шапов денеска го посети првороденото бебе во 2019 година, инаку најнов жител на општина Богданци.
Веста за официјалната посета на таткото на општината на најмладиот жител на општина Богданци, денеска осамна и на официјалната ВЕБ страна на општината.

Шапов, во придружба на директорот на Општа Болница Гевгелија Митко Крџев, ја посети среќната мајка Гордана Диванисова од Богданци и и' честита за здравата рожба посакувајќи здравје, среќа и многу радости во животот.
На мајката, согласно одлуката на општината и' додели пригодни подароци за новороденото машко бебе, и парични средства во износ од 10.000 денари, наменски средства од локалниот општински буџет.

Среќната мајка Гордана Диванисова на 3-ти јануари во 9:30 часот, со спонтан порогај, роди здраво машко дете, со тежина од 3.150 грама и должина од 51 сантиметар. Ова е првата рожба во Одделението за гинекологија и акушерство при Општа Болница Гевгелија во 2019 година, која инаку здравствено го опслужува теренот на трите општини Гевгелија, Богданци и Дојран.

Среќната мајка Гордана, градоначалникот на општина Богданци Шапов и директорот на Општа Болница Гевгелија Крџев, во посета на првороденото бебе и родилката - Гинеколошко Одделение Гевгелија

 

Last modified on Петок, 04 Јануари 2019 - 17:59

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Почнува втората фаза од системот за наводнување Јужна долина на Вардар

Почнуваат градежните работи за изградба на системот за наводнување на јужната

Повеќе

Владата ќе добие пет нови министри

Денес од Валандово Премиерот Заев најави дека уште денес до Собранието ќе ги

Повеќе

Нов асфалт и проширување на регионалниот пат Гевгелија-Богданци-Фурка

Министерот за транспорт и врски Горан Сугаревски денеска го најави почетокот на

Повеќе

Валандовски средношколци Елена и Борис во финале на Genius Olympiad во Њујорк

Елена Гребенакова и Борис Китановиќ, ученици во втора година гимназија при СОУ

Повеќе

Одбележување на Светскиот ден на бегалците во Гевгелија

Со штанд на УНХЦР на градскиот плоштад во Гевгелија од 08 до 20 часот денеска

Повеќе

Од 1 јули стартува мерката „Повраток на ДДВ за граѓаните“

Од 1 јули, (значи за 10 дена) почнете да собирате фискални сметки од секое

Повеќе

„Ден на проширување“ тема на Европскиот комитет за региони

Денеска и утре во Брисел се одржува дводневниот 16-ти по ред Заеднички

Повеќе

Сезонска работа во Грција - примамливи плати за работа на море

Летен одмор и заработка е добра комбинација, ако е тоа работа на некои од

Повеќе

Бесплатен одмор за работниците со ниски примања

Јавниот повик за организиран одмор на работници чии месечни примања во

Повеќе

Водата во Дојранското езеро безбедна за капење

- „Најновите испитувања на водата од Дојранското Езеро покажаа дека е во

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.