Лек против ракот пронајден во вирусот на мали сипаници

  • Вторник, Фев 26 2019

 

 

Шокантно откритие од клиниката Мајо, САД, пронајден лек против рак таму каде што никој не очекуваше, со извонредно брзи ефекти од само 36 часа.
Доктор од клиниката Мајо, ги изненади сите со тврдењето дека друга болест може всушност да биде лек против ракот. Станува збор за вирусот на мали сипаници, кој би можел да помогне при лекување на рак, тврдат од клиниката Мајо.

Научниците уште од поодамна знаеа дека вирусот од мали сипаници може понекогаш да доведе до спонтано намалување на туморот, но од неодамна клиничките испитувања на клиниката Мајо покажаа колку моќно оружје против ракот можат да биде вирусот од мали сипаници.

Во конкретниот случај, една жена имала рак и се лекувала со повеќе врсти на хемотерапии кои и биле на располагање, а претрпела и две транспалатации на матични келии, но без успех.

Таа имала смртоносен рак на крвта кој што се ширел брзо низ нејзиното тело и коскената срцевина, научниците го направиле и последниот обид, па и дале голема доза од вирусот мали сипаници.


Набргу потоа, пациентката добила главоболки и висока температура, потоа следувало повраќање и дихидрација.

Во рок од 36 часа, ракот колку топче за голф исчезнал, а за две недели од нејзиното тело исчезнаа и канцерогените.

Научниците од клиниката Мајо велат дека таканаречената „виротерапија“, не се користи за прв пат кај пациентите, меѓутоа ова е прв случај за рак кој се проширил по целото тело да се повлече во ремисија откако ќе се примени терапијата.

Ова веќе се применува во Америка. Можеби и кај нас ќе стане стандарден канцер третман, за сузбивање на клетките на ракот.

 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Sky хотел и казино бара работници

Активен оглас за вработување на 14 работни позиции за правен субјект со седиште

Повеќе

Велин Стојменов - нов претседател на Здружението на пензионери за Гевгелија

На вчерашното изборно Собрание на општинското Здружение на пензионери за

Повеќе

Прес на ЛДП Гевгелија

ВИДЕО: Итна измена на законите за финансирање на општините! (Ручкоманов)

Повеќе

Пендаровски на Трибина со младите од Гевгелија: „Придобивки - НАТО и ЕУ“

„Мојот став е влез во ЕУ и НАТО е преку институциите во државата со

Повеќе

Денеска е пролетна рамноденица

Рамноденица — деноноќието кога должината на денот и ноќта се исти. Денеска

Повеќе

Тридневен прекин во електроснабдувањето во Богданци

ЕВН - КЕЦ Гевгелија најави прекин во електроснабдувањето за утре среда 20 март,

Повеќе

Интегриран план за локален развој на општина Богданци до 2022

Во тек е 10 дневна јавна расправа за локалниот развој на Богданци 

Повеќе

Кина одбила барање на грчка компанија да го користи терминот „македонски“

Образложение - потребна е дозвола од соседната земја за користење на терминот

Повеќе

Уапсен екс градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакомовски

За Јакимовски и двајца од Општина Карпош ОЈО ќе бара притвор, осомничени се

Повеќе

Директни летови на „Визер“ од Охрид за Малме и Милано

Од денеска стартуваа првите летови на нововоспоставените директни линии што ги

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.