Топ Новости >
Во моментот во Центарот за јавно здравје состојбата на заболени е 203 лица, што е над 1/3 зааболени од цела 2015 година
За разлика од претходната 2015 година кога на свет беа донесени 199 бебиња, во 2016 родени се само 93 бебиња, што значи намалување на наталитетот за 53,3 %
10 фактори на ризик и можност за превенција
Експертски тим од 40 научници при Медицинскиот факултет во Загреб го разви првиот хрватски лек за глобална примена
Осум добри причини за осаменост која ќе ве издигне
Поради немање соодветна специјалистичка опрема за третман и транспорт на критични новороденчиња во Гевгелиската Болница, спасено дете со интервенција на д-р специјалист од Детската клиника во Скопје
Жените оценија: Оваа домашна маст го отстранува целулитот после само 7 дена употреба
Ефикасно делува врз крвните садови, го инхибира растот на дојката, на простатата, дебелото црево, леукемија и ги спречуваат промените кои ги поттикнува растот на туморот
ЗПЛРМ се огласи во одбрана на професионалноста на своте членови во врска со потпишаната петиција за одбивање на дежурство во неопремената амбуланта за мигранти во полициската станица на гевгелиската Железничка
Страница 3 од 5

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.