Топ Новости


Славните „пријателки“ од истоимената серија - Кортни Кокс и Џенифер Анистон се првите кои гордо ги носат бикините на плажа. Не заостануваат и модните диви Хајди Клум, Наоми Кемпбел, Кејт Мост.
Филмсите јунакињи се исто така меѓу интересните избори на фоторепортерите на тема „славни и бикини“. Во потесниот избор се најдоа Мелани Грифит (сопруга на Антонио Бандерас), Камерон Дијаз, Џада Пинкет Смит (сопруга на Вил Смит), Гвинет Палтроу, Хелен Хант  - тие се дел од славните филмски и модни ѕвезди кои не се лишуваат од модното задоволство што им го нудат малите крпчиња за плажа.

Погледнете и сами пресудете, дали би им замериле за храброста!? 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Собранието донесе одлука за уставни измени со 80 гласови

Доцна вечерва две третини од пратениците ги поддржаа уставните измени и со тоа

Повеќе

Гевгелија и Богданци викендов без струја

Десет часовен дводневен прекин заради неопходни интервенции најавуваат од ЕВН

Повеќе

Метју Палмер во понеделник доаѓа во Македонија

Функционер на САД во дипломатска мисија пред македонското исполнување на

Повеќе

Пресудата за Груевски стаса до Кривичен

Казната затвор од 2 години потврдена од Апелација денеска пристигна во Кривичен

Повеќе

Гевгелија и околината без електрично напојување

ЕВН - КЕЦ Гевгелија за петок 19 октомври најавува нов прекин на електично

Повеќе

ПДС на САД до Мицковски: Разочарани сме од ВМРО-ДПМНЕ

Вес Мичел, Помошник државен секретар за Европа и Евроазија при Стејт

Повеќе

Ноќеска во тунелот Демир Капија-Смоквица ќе се вози по една лента

Во терминот од 23 до 00 часот ќе се вози по една сообраќајна лента, јавува

Повеќе

Шест населени места утре без струја

Кованец, Серменин, Конско, Ума, Смрдлива вода и Ски центарот „Кожуф“ утре без

Повеќе

СЈО со жалба бара притвор за Главчев и Димитровски

СЈО и понатаму бара притвор за Ратко Димитровски, сопственик на печатницата

Повеќе

СЈО со нова истрага „Поштенска Банка“

СЈО бара притвор за Димитровски, Главчев и Смилевски осомничени во новата

Повеќе

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.