Топ Новости >

Што се’ облече изабраничката на Клуни на венчалниот викенд

  • Вторник, Сеп 30 2014

 


{flike}


 

Романтичната свадба во водите на Венеција, помеѓу Џорџ Клуни и Амал не беше единтвената ексклузива на оваа тренди венчавка. Овојпат, најновата холивудска невеста Амал Аламунди ги плени очите на јавноста, фото репортерите и модните трагачи поради нејзиниот истенчен вкус за мода, со избор на одбрани парчиња што ги облече на својот свадбен викенд во Венеција.

Јасно е на прв поглед дека 36-годишната Амал има има беспрекорен вкус. Нејзиниот изглед беше повеќе од елегантен и брилијантен - кава што е и нејзината кариера како адвокат за човекови права.

По пристигнувањето во Венеција, во петокот, таа беше облечена во класичен црн  бела Долче и Габана фустан. Изгледаше како нешто од „Празник во Рим“.

За својата моминска вечер, одбра драматична и заносна црвено-црна креација на  Александар Меквин. Тоа беше совршен избор за вечерта пред нејзината свадба, кога славеше со девојките, пријателките, сестра и’, мајка и’, додека Клуни имаше момчешка забава со своите пријатели.

Во саботата, венчаницата се’ уште остана тајна иако се шпекулираше дека ќе биде креација на Оскар де ла Рента. Во прошетка со Клуни таа носеше овој прекрасен бел Џамбатиста Valli Couture 5 со ресни извезени цветчиња како апликации.

И, со сите овие неверојатни промени на фустани, Амал го измеша комплетниот впечаток, во понеделникот, кога на граѓанска венчална церемонија во Венеција беше облечена во комплет на Стела Макартни со црни детали и крем Beckette спојката за да одговара. Единственото нешто што ја направи оваа облека интересна е нејзината флопи капа.

Храбро, сигурно и одважно од една адвокатка, која понатаму се’ повеќе ќе жари и на холивудските забави со својот партнер. Добар избор Клуни! Среќно и н двајцата.


 Пораст на интервенциите за мозочни и срцеви удари

Поради промена на времето зголемен е бројот на повици на Брзата помош во Гевгелија

Повеќе

Нова лабораторија на „Ројал Медика“ отворена во Гевгелија

Десет годишниот професионален растеж на поликлиника „РОЈАЛ МЕДИКА“ од Богданци продолжува со отварањето на нова лабораторија за биохемиска  анализа во Гевгелија

Повеќе

Гран При за гевгелсиката балерина Виолета Карајанова

Виолета Карајанова од Македонија и Ендрју Кук од Велика Британија (класичен балет, дуо) го освоија Пран прито на „Икс денс 2018“

Повеќе

Лежерниот street style на првата дама на САД

Меланија Трамп е поранешна манекенка и преферира дизајнерски алишта, но знае и да изненади

Повеќе

Коста Солев Рацин - 75 години со неговата поезија

Денес се навршуваат 75 години од смртта на поетот, револуционер  и филозоф Коста Солев Рацин

Повеќе

Стратегијата за ментално здравје започнува од ПЗУ Психијатриска Болница Негорци

Државниот секретар на Министерството за здравство д-р Владимир Милошев, денеска ја посети ПЗУ Психијатриска Болница Негорци и најави почеток на Стратегијата за превенција на менталното здравје

Повеќе

Филипче: Ќе има измени во законот за абортус

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска најави дека со Министерството за труд и социјала прават рамка за подобрување на правата на жените

Повеќе

Полнети пилешки гради

Нов рецепт за изненадување на домашните со нов изглед и подготовка 

Повеќе

Природен лек против алергија

Со билка која расте слободно во природата, дури и во дворовите

Повеќе

Училница - Sit down comedy

Дејан Малзарков на сцената на Народниот театар во Гевгелија

Повеќе

 

 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Заев: Про-руски бизнисмени плаќале за насилни протести

Премиерот Заев во интервју за „BuzzFeed News“ изјави дека про-руските бизнисмени се обидуваат да ја спречат земјата да се приклучи кон НАТО со финансирање на насилни протести

Повеќе

Неподготвеноста на фирма подизведувач ја остави Гевгелија без вода

Фирмата „АДРА“ од Куманово дошла без алат на терен, а потребната опрема ја обезбеди Пожарната од Гевгелија, па работите на терен наместо два часа, траеја 12 часа

Повеќе

Гевгелија остана без вода

Цистерни за мобилна достава на вода ќе бидат лоцирани на 5 локации низ градот

Повеќе

Потсетување: Прекин на водоснабдувањето во цела Гевгелија

Во недела наутро од 3 до 8:30 часот ќе има прекин во снабдувањето со вода во Гевгелија, Мрзенци, Негорски бањи и индустриската зона Блокотехна. Наполнете вечерва некое шише вода за резерва

Повеќе

Обезбедени 3 милиони евра за регионални патишта во Гевгелија

Патните правци Прдејци-Смоквица, Миравци-Давидово, Гевгелија-Негорци ќе се санираат ова лето

Повеќе

Поцков: Намалување на цената за прочистување на отпадните води

Намалувањето треба да биде одобрено од Советот на општината и ќе важи од 1 август до крајот на 2018 година

Повеќе

Мицотакис: Скопје го доби НАТО пасошот

Лидерот на најголемата грчка опозициона партија се жали дека Ципрас и Каменос му го предадоа на Скопје НАТО-пасошот, откако го отстапија македонскиот идентитет и македонскиот јазик

Повеќе

Граѓанска прослава „Македонија во НАТО и ЕУ“

Владата на Република Македонија во сабота на 14 јули во 15 градови организира прослава „Македонија во НАТО и ЕУ“. И Гевгелија е дел од прославата

Повеќе

НАТО ја покани Македонија да почне преговори!

ВИДЕО: Гевералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг - прес конференцијата денес во Брисел

Повеќе

Приклучувањето на новиот цевковод одложено за недела

Закажан петипол часовен застој во водоснабдувањето за недела 15 јули за Гевгелија, Мрзенци, Блокотехна и Негорски Бањи

Повеќе

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.