Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Клаудија Шифер: Каде исчезнуваат годините за неа?

Понеделник, 03 Февруари 2014

Времето како да оди назад за оваа атрактивна светска манекенка

Една од најубавите модели на сите времиња, која жареше и палеше по модните писти, модните списанија и уметнички колекции, и со сигурност ги протресе осумдесеттите години од минатиот век, е германскиот супер-модел Клаудија Шифер. Иако денес во 44-та година од својот живот живее многу помирно, атрактивна русокоса се’ уште не се збогувала со улогата на модел.

Деновиве, кога Клаудија Шифер се појави на насловната страница на списанието “Мари Клер“, нејзиното лице изгледаше исто како пред 20 години кога ни се насмевнуваше од најпознатите модни писти во светот на модата и воопшто низ светскте сцени.

Нејзината бујна, руса коса сеуште сјае со истиот раскош и сеуште може да се пофали со беспрекорната линија, но и со лице без ниту една бора или друг недостаток.

Фасцинирани од времето кое како да запрело за оваа прекрасна манекенка, модните фотографи, направиле споредба со фотографиите од деведесеттите години од минатиот век и овие најновите и заклучиле дека и нема мана на совршената германка. Каде исчезнаа последните 20 години од телото на оваа совршена жена?

Last modified on Среда, 12 Февруари 2014 - 03:23

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Запленета дрога во вредност од еден милион евра на ГП „Богородица“ и кај

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.03.2021) во

Повеќе

Запленет камион со половина тон марихуана на ГП Богородица

Вечерва на Граничниот премин „Богородица“ запленет е камион полн со 500

Повеќе

Почина градежен работник во Гевгелија

Во централното градско подрачје каде се изведуваат градежни работи на просторот

Повеќе

Запленети 200 кг марихуана на граничната линија, приведени две лица

Одделот за криминалистика при ОВР Гевгелија во соработка со специјализирани

Повеќе

Тежок сообраќаен билтен - еден починат, еден тешко повреден

Едно починато и едно лице со тешки телесни повреди, без податоци за настаната

Повеќе

ОКШ Гевгелија бара воведување полициски час

Галопирачкиот раст на новозаболени од корона во Гевгелија и регионот (видно од

Повеќе

Почина Веселинка Поп Гонова

Утрово во Клиника „Жан Митрев“ воСкопје, каде што беше хоспитализирана оваа

Повеќе

Лишени од слобода двајца жители на о. Гевгелија

Прексиноќа пред полноќ, поточно во средата, жител на Мрзенци и жител на

Повеќе

Три последователни потреси во Грција почувствувани и во Гевгелија

Вечерва од 19:38 часот, 19:53 ч. па до 20:25 часот почуствувани се три

Повеќе

Почувствуван земјотрес во Гевгелија

Благо движење на земјата како лулање во правец југ-север-југ вечерва беше

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.