Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Најоригиналните чевли за Црвениот тепих

Петок, 07 Февруари 2014

Убавиците од филмското платно не можат да одолеат да ја привлечат својата публика не само со глумата, туку и со престижна тоалета за црвениот тепих, а чевлите не се исклучок од сето тоа

 

Актерка која редовно привлекува внимание со својата појава и карактеристичен моден стил, е британската оскаровка Тилда Свинтон. За отварањето на “Берлинскиот филмски фестивал“ таа избра нималку изненадувачки комплет-одело со машки крој, но ги занемарила високите потпетици, кои имаат статусен трофеј кна карта за црвениот тепих. Одважно, сигурно и сосема комотно прошета преб публиката и фоторепортерите со равни кожни јапанки, украсени со ресици во пердувесто издание.

Ваквата храброст да им пркоси на правилата на црвениот тепих, ја претвараат оваа филмска икона во дефинитивно една од најинтересните појави на црвениот тепих. Според многумина, таа е икона која не се плаши од футуристички креации на младите дизајнери и минималистичкиот стил со кој го нагласува својот андроген изглед, опишан преку ладното лице без шминка и коса со платинасто залижани прамени. На тој начин редовно е победник во изборо на фотографите за лице кое било “појава на настанот“ и со самото тоа самата станала настан.

При изборот на својата појава за 64-то издание на Берлинскиот филмски фестивал, оскаровката Тилда Свинтон се определи за елегантен црн костум усогласен со машкиот актерски тим од филмот на режисерот Вес Андерсон, “Гранд Хотел Будимпешта“. Ова модно издание, со своите драматични и волуминозни кроеви, по кои Тилда најчесто посегнува при своите филмски презентации, не беше некое изненадување за публиката и фоторепортерите, така што изборот на обувките дефинитивно го надоместија впечатокот на најзанимлива појава на црвениот тепих, со обувки какви што овој тепих никогаш не видел досега.

Last modified on Среда, 12 Февруари 2014 - 03:14

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Запленета дрога во вредност од еден милион евра на ГП „Богородица“ и кај

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.03.2021) во

Повеќе

Запленет камион со половина тон марихуана на ГП Богородица

Вечерва на Граничниот премин „Богородица“ запленет е камион полн со 500

Повеќе

Почина градежен работник во Гевгелија

Во централното градско подрачје каде се изведуваат градежни работи на просторот

Повеќе

Запленети 200 кг марихуана на граничната линија, приведени две лица

Одделот за криминалистика при ОВР Гевгелија во соработка со специјализирани

Повеќе

Тежок сообраќаен билтен - еден починат, еден тешко повреден

Едно починато и едно лице со тешки телесни повреди, без податоци за настаната

Повеќе

ОКШ Гевгелија бара воведување полициски час

Галопирачкиот раст на новозаболени од корона во Гевгелија и регионот (видно од

Повеќе

Почина Веселинка Поп Гонова

Утрово во Клиника „Жан Митрев“ воСкопје, каде што беше хоспитализирана оваа

Повеќе

Лишени од слобода двајца жители на о. Гевгелија

Прексиноќа пред полноќ, поточно во средата, жител на Мрзенци и жител на

Повеќе

Три последователни потреси во Грција почувствувани и во Гевгелија

Вечерва од 19:38 часот, 19:53 ч. па до 20:25 часот почуствувани се три

Повеќе

Почувствуван земјотрес во Гевгелија

Благо движење на земјата како лулање во правец југ-север-југ вечерва беше

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.