Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Фото: Бикини после 40-те

Сабота, 05 Јули 2014

Познатите не се лишуваат од бикините како статус на нивното добро одржувано тело дури и после 40-та година од својот живот


{flike}


Славните „пријателки“ од истоимената серија - Кортни Кокс и Џенифер Анистон се првите кои гордо ги носат бикините на плажа. Не заостануваат и модните диви Хајди Клум, Наоми Кемпбел, Кејт Мост.
Филмсите јунакињи се исто така меѓу интересните избори на фоторепортерите на тема „славни и бикини“. Во потесниот избор се најдоа Мелани Грифит (сопруга на Антонио Бандерас), Камерон Дијаз, Џада Пинкет Смит (сопруга на Вил Смит), Гвинет Палтроу, Хелен Хант  - тие се дел од славните филмски и модни ѕвезди кои не се лишуваат од модното задоволство што им го нудат малите крпчиња за плажа.

Погледнете и сами пресудете, дали би им замериле за храброста!? 

Last modified on Сабота, 05 Јули 2014 - 14:26

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Запленета дрога во вредност од еден милион евра на ГП „Богородица“ и кај

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.03.2021) во

Повеќе

Запленет камион со половина тон марихуана на ГП Богородица

Вечерва на Граничниот премин „Богородица“ запленет е камион полн со 500

Повеќе

Почина градежен работник во Гевгелија

Во централното градско подрачје каде се изведуваат градежни работи на просторот

Повеќе

Запленети 200 кг марихуана на граничната линија, приведени две лица

Одделот за криминалистика при ОВР Гевгелија во соработка со специјализирани

Повеќе

Тежок сообраќаен билтен - еден починат, еден тешко повреден

Едно починато и едно лице со тешки телесни повреди, без податоци за настаната

Повеќе

ОКШ Гевгелија бара воведување полициски час

Галопирачкиот раст на новозаболени од корона во Гевгелија и регионот (видно од

Повеќе

Почина Веселинка Поп Гонова

Утрово во Клиника „Жан Митрев“ воСкопје, каде што беше хоспитализирана оваа

Повеќе

Лишени од слобода двајца жители на о. Гевгелија

Прексиноќа пред полноќ, поточно во средата, жител на Мрзенци и жител на

Повеќе

Три последователни потреси во Грција почувствувани и во Гевгелија

Вечерва од 19:38 часот, 19:53 ч. па до 20:25 часот почуствувани се три

Повеќе

Почувствуван земјотрес во Гевгелија

Благо движење на земјата како лулање во правец југ-север-југ вечерва беше

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.