Топ Новости
Приведени илегалци кај Моин - Сабота, 10 Октомври 2020 12:44
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Единствена во Балканот од ваков вид, графичката работилница „Софија“ во сите свои години од постоење останала сепак не поддржана од…
Граѓанскиот активизам дел од тематскиот форум за анимација на Кампот посетители на тридневниот јубилеен 5-ти „Д Фестивал“
Изложбата „Спорни (Оспорени) места“ на уметниците Оливер Мусовиќ и Гвијанг Хванг ги истражува просторните политики во специфичните контексти на три…
Авторска вечер на Роберт Перишиќ - Гостин на првата книжевна резиденција „Апсолутно модерен“
Изложба во Паркот на Франкофонијата во Скопје
Видео: Најголемо зло е да живееш на трошок на идните генерации
Традиционалниот меѓународен фестивал на „Пролетни веселби“ по 24 пат во Башибос, Валандовско
Славните уметници на ретка фотографија заедно од времето на нивните дружби во Париз во подножјето на париски Монмартр
Промоција на книгата уредена од Ивана Васева и Филип Јовановски, која претставува транскрипт од проектот „Читаме згради: ГТЦ како книга“
Страница 13 од 19

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.