Топ Новости
Приведен крадец од Гевгелија - Вторник, 24 Ноември 2020 16:55
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
42 активности од културата ќе бидат финансирани со четири милиони денари од Буџетот на општина Гевгелија за 2015 година
Дискусиона сесија и јавен настан за донирање книги преку проектот „Живи библиотеки“ со обраќање на Ноа Трајстер од „Учителот Незнајко…
Битолски „Интимен театар“ со премиерата на претставата „Со љубовта шегување нема“ на текстови од францускиот писател Алфред де Мисе
Ова е веќе трет советнички состав кој гласа за ваквата програма, и на ист начин со бришење на ставката, или…
Заокружување на истражувачко-кураторски процес насловен „ЖИВИ БИБЛИОТЕКИ: архиви на граѓанска непослушност“
Можете ли да ги замислите модерните супер херои портретирани во стил од 16-от век?
Меѓународната книжевна награда „Гогољ“ ја заслужи за неговото прозно творештво, посебно за романите „Лифтот (не) е за двајца“, „Твоите=мои очи“…
Тридеценискиот уметнички живот не ги исполни амбициите на овој талентиран уште во рани години млад музичар – фаготист, па се…
Промоција на трудот на долгогодишниот планинар и член на ПД „Кожуф“ - Андон Стојчев по повод шест деценискиот јубилеј
Страница 15 од 19

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.