Топ Новости
Приведен крадец од Гевгелија - Вторник, 24 Ноември 2020 16:55
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Турнејата низ Македонија „Солидарност за слобода“ завршува денес со концерт во МКЦ Скопје
Џез импровизацијата од Њујорк за студентите врз принципот еден-на-еден, со цел запознавање на најзначајните примери за богатите и разновидни форми…
Одбележувања во Прилеп, пред зградата на участокот и во Скопје во Мобилната Галерија ЦАЦ
Словенската државна радио телевизија во својот прилог за Скопје, најновиот градежен проект „Скопје 2014 “ го нарече Балкански Дизнилен
По повод Меѓународниот ден на мирот 21 септември повеќе невладини организации преку работилница, филмска проекција, перформанси и други уметнички изрази…
Има многу начини песокот да се претвори во уметност
Културен перформанс со порака за подигање свеста на младите за користење здрава вода, која е неопходна за здрав развој на…
Фондацијата „Срце од срце“ и ЗГ „Патокази“ на 23 јули (среда) организираат уметнички перформанс посветен на младите и подигањето на…
Јавна дискусија од проектот „Живи библиотеки“ - архиви на граѓанска непослушност - со претставници од невладиниот сектор од Белград, Битола,…
Страница 16 од 19

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.