Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Првата изложба во просторот на Мобилна/Монтажна Галерија на CAC
Во градот на поезијата и меѓународната колевка на литературата, во Спомен домот на браќата Миладиновци во Струга
Актер, пејач - за неговиот 70- роденден, половина век успешната кариера, за фестивалот "Пролет во Београд", за театарот и семејството
Замислата е Уметнички простор во движење, а има за цел да биде достапна за изложување на уметнички дела под покровителство…
Добитник, писателот Христо Петрески
Доделувањето на наградата „Виртуози“ беше востановено минатата година на иницијатива на СОКОМ, Македонската филхармонија, Македонската опера и балет и Министерството…
Скопскиот Бал годинава одбележува мал 15 годишен јубилеј како знак на македонско-австриската соработка, а се одржува во организација на Здружението…
По премиерата од 20 декември, „69“ работена според четирите едночинки на овој популарен американски автор, продолжува да се прикажува пред…
 во престижното “Producers' Club“, веднаш до центарот на Бродвеј
Страница 18 од 19

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.