Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
„Ајкули во Вардар“, „Дрвја со очи“, „Пакман јаде ДУП“, „Лебеди кои бараат права“ дел од герила акциите на Уметнички урбани…
Изложба на фотографии, работни цртежи и планови, oд акциите на тимот „Урбани уметнички акции“ од 27-30 јуни, во галерискиот простор…
Радио приемник и галерија на едно место во Паркот на Франкофонијата - сабота 25 јуни 2016
Во организација на „Манускрипт“ на Саемот на книгата меѓу бројните наслови презентирани се две дела на Душка Дуња Гиевска -…
Креативна едукативна работилница за деца во организација на „Центарот за современи уметности“ од Скопје
Меѓународниот фестивал на поезија и уметност „Woman Scream“ годинава за прв пат се оддржува во Македонија со поддршка на „Јустиција“
Нова урбана акција. Пакман го грицка скандалозниот ДУП на Аеродром
Тетарот за деца и младинци со естетиката којa се обидува да ги артикулира најнесфатливите зла на историјата на човештвото
50 години творештво на Васко Ташковски - Изложба во Ликовниот салон на МАНУ
Страница 12 од 19

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.