Тетарот за деца и младинци со естетиката којa се обидува да ги артикулира најнесфатливите зла на историјата на човештвото
50 години творештво на Васко Ташковски - Изложба во Ликовниот салон на МАНУ
„Мобилна култура - солидарни граѓани” - дел од концептот на прoграмата на овогодинешното издание на „АКТО 10“ фестивалот за современа уметност
Единствена во Балканот од ваков вид, графичката работилница „Софија“ во сите свои години од постоење останала сепак не поддржана од Министерството за култура на Република Македонија
Граѓанскиот активизам дел од тематскиот форум за анимација на Кампот посетители на тридневниот јубилеен 5-ти „Д Фестивал“
Изложбата „Спорни (Оспорени) места“ на уметниците Оливер Мусовиќ и Гвијанг Хванг ги истражува просторните политики во специфичните контексти на три града - Скопје, Сеул и Лос Анџелес
Авторска вечер на Роберт Перишиќ - Гостин на првата книжевна резиденција „Апсолутно модерен“
Изложба во Паркот на Франкофонијата во Скопје
Видео: Најголемо зло е да живееш на трошок на идните генерации
Страница 8 од 15

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.