Топ Новости

Во чест на Ристо Калиников „СРВ-Фест“ по шести пат

Вторник, 28 Август 2018

Хуманитарниот концерт ќе се одржи на 31 август со почеток во 23 часот во дискотеката Де Факто

 

 

Во чест на прерано починатиот млад гитарист Ристо Калиников и оваа година во негово име се организира СВР фест по шести пат. Хуманитарниот концерт ќе се одржи на 31 август со почеток во 23 часот во дискотеката Де Факто.

На Хуманитарниот концерт ќе настапи групата „НОКАУТ“.

- „Не можеме да им помогнеме на сите, но сите заедно можеме да му помогнеме некому. Преку забава да ја покажеме нашата хуманост, почит и сеќавање кон нашиот другар Ристо.“, велат од хуманитарното здружение „Ристо Калиников“.

 

Last modified on Вторник, 28 Август 2018 - 16:16

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Шефицата на СЈО, Катица Јанева, поднесе оставка

Шефицата на специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, поднесе оставка.

Повеќе

МНР: Нема настрадани македонски државјани во невремето на Халкидики

Согласно комуникацијата остварена со надлежните служби, Генералниот конзулат на

Повеќе

Бесплатен одмор во Струга за 700 деца од семејства во социјален ризик

Околу 700 деца и нивни придружници од семејства во социјален ризик од цела

Повеќе

Заев: Аларм за борба против лажни вести и манипулации

За лажното претставување на двајца руски комичари како поранешниот претседател

Повеќе

Мицотакис победи на парламентарните во Грција

Нова Демократија на Мицотакис победи на предвремените парламентарни избори во

Повеќе

Апликацијата „МојДДВ“ до сега ја симнале близу 58.000 граѓани

За четири дена од почетокот на примената на апликацијата „МојДДВ“, од 1 јули

Повеќе

Заев: Берлинскиот процес е водилка за европски развој на нашиот регион

Во Познањ, Полска, вчера и денеска се одржува Самит ЕУ-Западен Балкан, како дел

Повеќе

Градинката во Миравци со нова ограда

По две недели работа на терен заврши оградувањето на двориштето на Детската

Повеќе

Владата одлучи: „Еуромакс“ не доби дозвола за експлоатација на руди за Иловица

На денешната седница Владата го одби барањето за издавање дозвола за „Иловица“,

Повеќе

Претседателот Пендаровски во посета на јужната граница и Транзитниот Центар за

Претседателот на Република Македонија и Врховен командант на вооружените сили,

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.