За жените со љубов - цитати

Петок, 08 Март 2019

Најдобрите оригинални мисли од големите умови посветени на жената

 

 

Најдобрите оригинални мисли од големите умови посветени на жената:


„Саканата жена никогаш не може да остари“ – Максим Горки

„Секој кој ќе се заљуби всушност бара делови од себе кои му недостасуваат“ – Харуки Мураками

„Она што е судено, секако ќе најде начин“ – Пауло Коелјо

„Кога те видов, се заљубив. А ти се насмевнуваше, затоа што знаеше“ – Шекспир

„Жената стои како капија на влезот и на излезот од овој свет“ – Иво Андриќ

„Мажите се храбри пред смртта, а жените пред животот; мажите пред другите мажи, а жените пред цела судбина“ – Јован Дучиќ

„Ќе те пратам до сите краеви на светот“ – Халед Хосеини

„Среќа е некој да држиш во своите раце и да знаеш дека во рацете го држиш целиот свет“ – Орхан Памук

„Подобро би поминал еден живот со тебе, отколку да се соочам со сите години без тебе“ – Толкин.

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Чествување на Светите Кирил и Методиј

Гевгелиската епархија и Црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Гевгелија денеска и

Повеќе

Одбележан Патрониот празник на ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Патрониот празник на Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија

Повеќе

Заев ги разреши сите претседатели на Општински ограноци на СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека донел одлука за разрешување на сите

Повеќе

СДСМ: Социјалната помош ќе порасне за 300 % од сегашните 3.900 денари

Собранието на РСМ денеска го изгласа новиот Закон за социјална заштита кој ќе

Повеќе

Работилница за кинези терапија на „Мобилност“ Гевгелија

Здружението на лица со телесен инвалидитет „Мобилност“ од Гевгелија, вчера во

Повеќе

Видео: Заев во Србија на отворањето на Коридор 10

- „Се радуваме на успешните потфати на сите наши соседи“ рече Премиерот Зоран

Повеќе

Матурска парада во Гевгелија по 13-ти пат

Сто и педесет гевгелиски матуранти денеска во центарот на Гевгелија по 13-ти

Повеќе

ЦИВИЛ: Да се укинат неразумните и прескапи повластици и привилегии за

ЦИВИЛ – Центар за слобода бара од законодавната и извршната власт да стават

Повеќе

Наградени ученици од ООУ „Климент Охридски“ од Миравци

Први по македонски, втори по математика, пофалени за англиски јазик, тоа е

Повеќе

Заев ги најави критериумите за „Метлата“

Промени на раководните структури на министерско ниво, во државните институции,

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.