За жените со љубов - цитати

  • Петок, Мар 08 2019

 

 

Најдобрите оригинални мисли од големите умови посветени на жената:


„Саканата жена никогаш не може да остари“ – Максим Горки

„Секој кој ќе се заљуби всушност бара делови од себе кои му недостасуваат“ – Харуки Мураками

„Она што е судено, секако ќе најде начин“ – Пауло Коелјо

„Кога те видов, се заљубив. А ти се насмевнуваше, затоа што знаеше“ – Шекспир

„Жената стои како капија на влезот и на излезот од овој свет“ – Иво Андриќ

„Мажите се храбри пред смртта, а жените пред животот; мажите пред другите мажи, а жените пред цела судбина“ – Јован Дучиќ

„Ќе те пратам до сите краеви на светот“ – Халед Хосеини

„Среќа е некој да држиш во своите раце и да знаеш дека во рацете го држиш целиот свет“ – Орхан Памук

„Подобро би поминал еден живот со тебе, отколку да се соочам со сите години без тебе“ – Толкин.

 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Sky хотел и казино бара работници

Активен оглас за вработување на 14 работни позиции за правен субјект со седиште

Повеќе

Велин Стојменов - нов претседател на Здружението на пензионери за Гевгелија

На вчерашното изборно Собрание на општинското Здружение на пензионери за

Повеќе

Прес на ЛДП Гевгелија

ВИДЕО: Итна измена на законите за финансирање на општините! (Ручкоманов)

Повеќе

Пендаровски на Трибина со младите од Гевгелија: „Придобивки - НАТО и ЕУ“

„Мојот став е влез во ЕУ и НАТО е преку институциите во државата со

Повеќе

Денеска е пролетна рамноденица

Рамноденица — деноноќието кога должината на денот и ноќта се исти. Денеска

Повеќе

Тридневен прекин во електроснабдувањето во Богданци

ЕВН - КЕЦ Гевгелија најави прекин во електроснабдувањето за утре среда 20 март,

Повеќе

Интегриран план за локален развој на општина Богданци до 2022

Во тек е 10 дневна јавна расправа за локалниот развој на Богданци 

Повеќе

Кина одбила барање на грчка компанија да го користи терминот „македонски“

Образложение - потребна е дозвола од соседната земја за користење на терминот

Повеќе

Уапсен екс градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакомовски

За Јакимовски и двајца од Општина Карпош ОЈО ќе бара притвор, осомничени се

Повеќе

Директни летови на „Визер“ од Охрид за Малме и Милано

Од денеска стартуваа првите летови на нововоспоставените директни линии што ги

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.